Xhevdet Amuli dikur i rrinte mbrapa, sot e su.lmon Jozefinën/ PD Shkodër: E promovoje Valdrin Pjetrin në poste drejtuese

Dikur shfaqej kudo krah saj si shume demokrate, ndersa sot i del kunder per te mbrojtur Lulzim Bashen. Kryetari i PD Shkoder Xhevdet Amuli s ulmon Jozefina Topallin, pas statusit qe kjo e fundit riktheu gjuhen e ashper ndaj Bashes per bashkepunim te tij me Ramen.

Sa here Rama eshte ne pozite te veshtire, shfaqet Jozefina Topalli duke sulmuar demokratet dhe Kryetarin Basha!

Rastesi apo sherbim ndaj Rames, kete e gjykojne vete qytetaret e Shkodres dhe te Shqiperise!

Cudia eshte se skishte asnje fjale per Valdrinin, si t rafikant i denuar d roge!

Asnje fjale per Ramen qe p erdhosi dinjitetin e qytetareve te Shkodres me kandidatin e d enuar per t rafik d roge!

Me gjasa eshte kujtuar, qe duke injoruar kontributin e cdo demokrati te ndershem, gjate kohes qe qeveriste PD, per hater te Luigjit, babait te Valdrinit dhe mikut te saj, e promovoje Valdrinin ne poste drejtuese, edhe pse pa asnje kontribut ne Partine Demorkatike.

Koha kur interesi i demokrateve neperkembej per interesa personale, ka marre fund! Kete duhet ta kuptoje edhe znj. Topalli!

Partia Demokratike dhe demokratet e Shkodres dhe gjithe Shqiperise jane ne nje beteje te perditshme me te keqen dhe krimin e organizuar qe qeverise Shqiperine. Ne jemi te vendosur ta cojme deri ne fund betejen tone per Shqiperine si gjithe Europa.