Yll e bukur, aktorja që shqiptarët e duan kaq shumë është infektuar me Covid-19, ja gjendja shëndetësoreNjë tjetër personazh i njohur është prekur nga ko.ronavi.rusi. Mësohet se aktorja e njohur turke Alina Boz ka rezultuar pozitive dhe ajmin e ka bërë me dije vetë ajo me anë të një postimi në ‘tëitter’.‘Kam rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Jam mirë dhe procesin e trajtimit po e vazhdoj në shtëpi’.Aktorja Alina është e njohur për rolin Azra në filmin ‘Mos ma lësho dora’,  me rolin e Hazall në serialin ‘Fate të kryqëzuara’ dhe shumë filma të tjerë, të cilët ndiqen me shumë dashuri edhe në Shqipëri.