Zbardhet ngjarja e rë̄ndë në Bulqizë, kush donte “t’i hiqte qafe” dy kushërinjtëPolicia ka identifikuar dhe shpall në kërkim  autorin e  dyshuar të ngjarjes se ndodhur pak ore me pare ne Bullqize. Policia njofton se rreth orës 14.30, në një segment të rrugës së Arbrit, Bulqizë, shtetasi B. Z, duke drejtuar automjetin e tij në lëvizje e sipër ka parakaluar dhe më pas  goditur automjetin tip ‘Land Rover’, ku lëviznin shtetasit E. T., dhe Sh. T., (kushërinj) dhe më pas dyshohet se ka që.lluar me ar.më zjarri drejt  automjetit.Nga të shtënat nuk ka patur persona të lënduar. Nderkohe paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur  për konflikte të tyre të mëparshme. Deri tani shërbimet e policisë kanë berë të mundur gjetjen e automjetit të përdorur nga shtetasi B. Z.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon per kapjen e autorit, ndersa po behet krehja e zones.