Zbulohet arsyeja pse Monika shmangu takimin me Metën, Presidenti habit me deklaratën

Pas përfundimit të takimit me nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili, Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë të njëjtjën thirrje si pas takimit me kreydemokratin Lulzim Basha.

Ai shkruan se kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë.

“Në vijim të konsultimeve me partitë politike për zgjidhjen e krizës aktuale në vend, prita sot në takim Nënkryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, z.Petrit Vasili. Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë”, shkruan Meta.