Zbulohet arsyeja tro.nditëse pse u arre.stua Sahit Dollapi, ja çfarë mbante në dorë

Zbulohet detaji i shoqërimit të Dollapit.

Gazetari Armand Shkullaku i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’ ka komentuar ngjarjen e Sahit Dollapit në protestën e opozitës.

Sipas Shkullakut, sulmi ka qenë i planifikuar sepse pio të kishte qenë një dhunë e momentit nuk do të kishte ndodhur në atë mënyrë.

Shkullaku shton se policia ka pasur për qëllim t’i marrë telefonin dhe ka dashur të zbullojë e opozitës, pasi Dollapi është sekretari organizativ i Partisë Demokratike.

Kujtojmë që nga dhuna e ushtruar nga policia, Dollapi ka thyer shpatullën dhe është dëmtuar nga të dy gjunjët. Ai tashmë do t’i nënshtohet një operacioni.

Lexo edhe: