Zbulohet gjithçka, ja foto dhe emri, ky është i dyshuari i dytë për atentatin ndaj Prokurorit. Po kërkohet në…

Gazetari Artan Hoxha ka thënë mbrëmjen e djeshme se personi i dytë i dyshuar në atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja është jo pak i njohur në botën e k rimit, ndërsa ka thënë edhe emrin e tij.

“E dimë të gjithë emrin e atij që kërkon policia sot në Lushnje, dhe nuk e themi, është Julian Sula është nga karbunara e Lushnje i arrestuar vcetëm 4 vitet e fundit 4-5 harë. Ky shtet nuk është në gjndje ti godasë k riminelët”, tha Hoxha në “Opinion”.

Julian Sulës, i njohur si Juli i Pashkos, gjatë një operacioni në para një muaji i janë sekuestruar 70 000 euro cash dhe një automjet me vlerë 100 000 euro, pasi dyshohej se janë përfituar nga aktiviteti k riminal.

Ai njihet si person me precedent penal dhe me rr ezikshmëri të lartë. Mësohet se Sula kishte në atë kohë vetëm 3 muaj që ishte liruar nga b urgu, pasi ishte arrestuar për kundërshtim të forcave të policisë.