Zbulohet mesazhi i Ramës për Bashën: Nuk më ndal dot…

Kreu i qeverisë, Edi Rama ishte sot në Korçë ku zhvilloi disa takimet me institucionet lokale të këtij qyteti. Ai ka thumbuar kreun e opozitës, Lulzim Basha në pranga të mbajtje së protestës më 16 shkurt.

Rama duke theksuar se opozita po kërkon të shkaktojë rrëmujë shtoi nga ana tjetër, se, qeverinë e tij nuk e ndal dot asgjë.

“ERTV Live😊: Korçë – Bashkia që duam nuk është një slogan, po një model që na dallon qartë e më qartë, nga ata që na vonuan me dekada dhe që duan vetëm sherr e rrëmujë…E kanë kot, s’na ndal asgjë dot për të bërë dallimin e madh mes të ardhmes e të shkuarës👍”, shkruan Rama.”