Zbuloni si e arrijnë suksesin 12 shenjat e horoskopit

Shenjat më inteligjente për sa i përket inteligjencës analitike dhe asaj precetuese janë:

Ujori-analitike

Akrepi-perceptuese

Ama çdo shenjë është inteligjentë në aspekte të ndryshme.

Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani, Shigjetari kanë inteligjencë intuitive. Shohin mundësitë dhe rrezikojnë.

Shenjat e tokës: Demi, Virgjëresha, Bricjapi, kanë inteligjencë praktike, që nga balancimi i parave dhe deri te zgjidhja e problemeve në ambjetin e punës. Këto shenja bëjnë para.

Shenjat e ajrit: Binjakët, Peshorja, Ujori, kanë inteligjencë praktike dhe janë idealiste. Këto shenja jan plot ide dhe krijojnë shumë lidhje me njerëzit.

Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi, Peshqit, kanë inteligjencë perceptuese. Ata arrijnë të kuptojnë motivimin dhe ndjenjat tuaja.