ZYRTARE/ Përballja jetike me Islandën, ja 11 kuqezinjtë startues

Është mësuar formacionin zyrtar me të cilin ekipi i Shqipërisë do të përballet në ndeshjen me Islandën, në këtë sfidë kaq të rëndëishme dhe jetike për kuqezinjtë në eliminatoret e evropianit të ardhshëm.

Lojtarët që do të luajnë në ndeshjen e sotme në Elbasan Arena janë: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi, Gjasula, Manaj, Memushaj, Bare, Gjimshiti, Hysaj, Lenjani.